K lávce v parku Na Špici povede nová cesta

5. únor 2015

V okolí obnoveného parku Na Špici se opět pracuje. Dělníci upravují přístupovou cestu k parku, která povede od zdymadla k dřevěné lávce. Práce budou hotové nejpozději do konce března.

Díky nově upravené cestě budou mít lidé snadnější přístup do parku Na Špici i z levého břehu řeky Chrudimky. Povrch budované pěšiny, která se u zdymadla napojí na Labskou ulici, bude z mlatu.

„Těší mě, že umožníme občanům našeho města komfortní přístup do parku z levého břehu Chrudimky a věřím, že díky tomu budou obyvatelé i návštěvníci města park Na Špici ještě častěji využívat pro aktivní odpočinek a relaxaci,“ řekl primátor Martin Charvát.

Čtěte také

„Protože je cesta vedená na protipovodňovém valu řeky, nesmí se povrch snížit. Projekt naopak počítá s jeho mírným zvýšením a rozšířením. Investice do nové komunikace bude velkým přínosem pro pěší i cyklisty a věřím, že si díky ní zpříjemní nejen cestu do parku Na Špici, ale i podél samotné řeky,“ řekla Helena Dvořáčková, náměstkyně zodpovědná za investiční výstavbu.

Lávka je kvůli své konstrukci pouze pro chodce, cyklisti budou muset sesednout z kola

Rozpočet celé akce je přes 600 tisíc korun. Dodavatel má stavbu předat do konce března, nechal si totiž kvůli realizaci v zimním období rezervu kvůli možnému zdržení vlivem počasí. Vzhledem k tomu, že práce zatím pokračují dle harmonogramu, je pravděpodobné, že se projekt podaří dokončit dřív.

Park Na Špici spolu s dřevěnou lávkou, na které budovaná komunikace navazuje, slouží veřejnosti už od loňského prosince. Jeho obnova přišla na 35,6 milionu korun a je částečně financovaná z prostředků Evropské unie.

autor: pta
Spustit audio