Kančí kýta se šípkovou omáčkou

Se šípkovou nebo se zelím? Tenhle spor řeší myslivci ve filmu Slavnosti sněženek. Pokud se rozhodnete pro šípkovou, vyzkoušejte recept našeho posluchače.

Ingredience
  • 600g kančí kýty
  • 50g sádla
  • 100g kořenové zeleniny
  • 2 cibule
  • 3 lžíce hladké mouky
  • 5dl červeného vína
  • nové koření, skořice, 1/2 citrónu, ocet, sůl, cukr, šípková dřeň

Postup:
Šípková dřeň: Vyzrálé a ještě tvrdé šípky, které jsme natrhali před prvními mrazíky, zbavíme stopek a důkladně propláchneme. Dáme do kastrolu, zalijeme vodou, přikryjeme a vaříme 30 minut. Změklé šípky potom po částech vkládáme do mixeru, přilijeme trochu vody z vaření, rozmixujeme. Poté je přelijeme do cedníku a propasírujeme. Potom protlak zvážíme a na každý 1kg přidáme 100g pískového cukru. Promícháme jej s protlakem, naplníme do 0,33 l sklenic, zavíčkujeme a sterilujeme 15 minut na 85°C.

Kančí se šípkovou omáčkou:
Na sádle dorůžova osmahneme nakrájenou zeleninu a cibuli, přidáme nové koření a nakrájený citrón. Do zeleniny vložíme odblaněnou, osolenou a slaninou prošpikovanou kančí kýtu. Dusíme pod pokličkou. Měkké maso vyjmeme, vydušenou šťávu zahustíme světlou jíškou, přidáme šípkovou dřeň, skořici, podle chuti přisolíme, okyselíme a osladíme. Omáčku povaříme do zhoustnutí.

autor: posluchač

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...