Kaprů bude na Vánoce dostatek. Navzdory herpes viru

15. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nejvýznamnějším počinem pana Viléma z Pernštejna bylo založení rybničního hospodářství, jehož byl Bohdaneč střediskem. Dodnes je tu zachováno a udržováno 44 rybníků

Rybniční hospodářství Bohdaneč obhospodařuje padesát dva rybníků. Ročně sloví kolem 200 tun ryb. Letošní rok byl sice podle majitele Adolfa Vondrky náročnější kvůli virové nákaze. Na štěstí se rozšířila jen do tří rybníků, které se musí do konce září slovit a vyvápnit. V ostatních rybnících jsou zdravé ryby určené ke konzumaci nejen na Vánoce.

„Lidé začali kupovat více kvalitních čerstvých ryb, aby udělali něco pro své zdraví. Aspoň k něčemu je tedy tohle koronavirové období dobré,“ říká majitel Rybničního hospodářství Bohdaneč Adolf Vondrka.

Největší zájem je o pstruhy, lidé si oblíbili letní grilování. Vynikající je také amur.  Má jemnější maso, než kapr, celkově je maso amura bělejší. Kapr má výraznější chuť.

„Amura doporučuji, je to ryba, která má velmi chutné bílé maso, a pokud je amur čerstvý, stačí mu deset až patnáct minut pečení. Kousky amura jen osolíme a přidáme bylinky, deset minut pečeme a máme hotovo,“ říká Adolf Vondrka.

Na přípravě amura není nic složitého, stačí ho jen osolit a přidat bylinky a za deset minut máme upečeno

Výlovy rybníků Rybničního hospodářství Bohdaneč trvají od konce září do druhé poloviny listopadu. Velké rybníky se loví několik dnů. Už od října začínají výlovy dravců, hlavně štik a sumců.

„Štika se dělá na soli a kmíně a peče se. Barva masa je podobná jako u amura. Nemůžu říct, že by štika byla suchá, je to křehké maso, jen se nesmí příliš dlouho péct,“ přidává další zkušenosti Adolf Vondrka.

Herpes virus postihl další tři rybníky

Virová nákaza se na ryby z Rybničního hospodářství Bohdaneč přenesla zřejmě z rybníka Buňkov, který patří Českému rybářskému svazu. Nákaza se podle Adolfa Vondrky zřejmě dostala do Labe, a s přítokovou vodou natekla do Sopřečského rybníka a do dalších dvou. Sopřečský rybník už je slovený, Bohumilečský a Újezdský to čeká do konce září.

Rybník se po výlovu musí vyvápnit, je třeba vydezinfikovat kádiště, loviště a rybník musí zůstat minimálně šest týdnů ladem, bez vody, aby došlo k ozdravění dna.

Výlov bude, ale bez atrakcí

Rybniční hospodářství Bohdaneč pořádá každý rok slavnostní výlov na Bohdanečském rybníku. Tradičně se koná 28. října. Jak to bude letos?

„Výlov bude, ale ne s takovými atrakcemi a stánky, na jaké jsou lidé zvyklí. Nemůžeme každému dávat na ruku pásku a počítat, kolik lidí přichází. Ale rybník slovit musíme, takže lidé se mohou přijít podívat, jak pracujeme. Pokud se situace v polovině října změní, můžeme udělat improvizovanou akci na poslední chvíli,“ uzavírá majitel Rybničního hospodářství Bohdaneč Adolf Vondrka.

Spustit audio

Související