Legendární pardubické kapely

Dukla vozovna

Předchozí díl
Následující díl

Předskokanem Dukly vozovny býval Xindl X nebo Gaia Mesiah. V jednom z jejich videoklipů vystupuje pardubická legenda Krychlič. Kapela Dukla vozovna, která loni oslavila 20 let, ale o výraznou popularitu neusiluje. Prostě spolu jen rádi hrají.

Nápad nazvat kapelu podle pardubické zastávky vznikl náhle jednou na Silvestra roku 2000. Tehdy už spolu nějakou dobu hráli čtyři kamarádi z hokejové kabiny, kteří v Pardubicích s hokejem začínali už v dětství. Jen se ještě neshodli na tom, jak se budou jmenovat.

Zkoušeli nejprve v učebnách základní školy, kam chodili, samozřejmě po vyučování. A to, že mezi nimi byl jeden, který se učil v hudebce na akordeon, rozhodlo také o výsledné podobě hudby. Dnes mají shodou náhod harmoniky dvě a k jedné z nich přibyla i dívka, která také zpívá.

Hudbu Dukly vozovny má velmi rád režisér Tomáš Pavlíček, rodák z Chrudimi, kterého hudba pardubických kapel provází od dospívání. A rád jejich písničky používá ve svých filmech. Duklu vozovnu jsme mohli slyšet třeba v Parádně pokecal.

Tomáš Pavlíček také točil Dukle vozovně videoklip k písni Květina, kam obsadil pardubickou legendu Václava Kulhánka alias Krychliče. Z písně i klipu se stal hit a po nedávné smrti Krychliče také jako jeho stálá připomínka. Ostatně, je to právě výjev z tohoto videoklipu, pomocí kterého vytvořil jeden z umělců Krychličovi podobiznu v jednom z pardubických podchodů.

Spustit audio