Nadívaný květák

Potřebujete:1 středně velký květák, 250g hovězího masa, 1 nasekaná čerstvá paprika, 50 g šunky, sůl, hladká mouka, vejce, strouhanka

Postup:
Květák uvaříme v osolené vodě, nesmíme ho rozvařit. Mezitím připravíme náplň. Maso upravíme stejně jako základ na sekanou, přidáme papriku a šunku. Nádivku „nacpeme“ mezi jednotlivé růžičky. Celou hlávku obalíme v trojobalu, vložíme do hrnce, kde je na dně trochu oleje a vody, přikryjeme poklicí. Dáme do trouby na 10 minut, pak odkryjeme a necháme dosmažit dozlatova. Je možno jíst i studené.

autor: posluchačka Českého rozhlasu

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.