Největší pekárna rozveze měsíčně přes tisíc tun pečiva

Výroba tvarohových šátečků v pekárně Hrušová
Výroba tvarohových šátečků v pekárně Hrušová

Rohlíky z pekáren Nopek a.s. seženete v Krkonoších i na Vysočině a firemní zásobovací vozy potkáte na cestách od Přelouče po Mohelnici. Zato Nopka ani jediného.

Firma NOPEK a.s., která je největší pekárenskou společností v našem kraji, byla založena v září roku 1991. Vedení firmy je v podstatě rodinnou záležitostí, nejde ale o rodinu Nopků, jak se hodně lidí domnívá. Název vznikl složením začátků slov - Nové Pekárny, základem společnosti se totiž staly privatizované pekárny v Hrušové, Svitavách a Lanškrouně. Dnes společnost vlastní ještě další pekárenské a cukrárenské provozy, a to v Hořicích, Moravské Třebové a ve Vysokém Mýtě, kde má společnost své sídlo.  

Výroba roste, po pekařích je ale sháňka

Mezi největší provozovny společnosti Nopek patří pekárna v Hrušové u Vysokého Mýta. V současné době v areálu pekárny vzniká nová hala. „Provoz se nám daří rozšiřovat, to je pravda, zato kvalifikovaných pekařů bychom přivítali rozhodně víc,“ uvádí generální ředitel společnosti NOPEK Bohumil Štanglica.

V kynárně těsto kyne při 70 procentní vlhkosti a 38 stupních Celsia

„Pekárny Nopek dnes mají 370 zaměstnanců a roční výrobu 360 milionů Kč. A pokud teď zůstaneme u čísel, v pekárnách vzniká 620 různých výrobků v ročním objemu 12 000 tun, které firemní vozy rozváží do 2200 odběrných míst,“ dodává Bohumil Štanglica.

V pekárně ve Hrušové se chleba peče od 60. let minulého století, podoba areálu se ale od té doby zásadně změnila. Hlavní provoz sídlí v prvním patře moderní haly, v přízemí se pečivo expeduje. „Pracujeme tady na tři směny, provoz se během 24 hodin nezastaví,“ vysvětluje vedoucí provozovny Jan Syrový a dodává: „Pekárna Hrušová má 80 zaměstnanců a vyrábíme tady přes 180 druhů pečiva.“

Před kynárnou, za kynárnou

Součástí výrobního úseku v hrušovské pekárně je samozřejmě sklad surovin a také úsek automatického dávkování surovin, který řídí počítač. Srdcem pekárny je pět výrobních linek a kynárny. „V kynárně pečivo kyne při teplotě 38 stupňů a sedmdesáti procentní vlhkosti, například naše jidáše hodinu až hodinu a čtvrt,“ upřesňuje vedoucí provozu Jan Syrový.

„Rohlíky se začínají péct okolo 18 hodiny a linka jede až do rána. V prostoru za kynárnami máme devět rotačních pecí, které stačí na veškerou výrobu. Kombinujeme automatickou a ruční výrobu. I když jsou naše linky velmi moderní a automatizované, některé procesy se bez lidské ruky rozhodně neobejdou. Například takové anglické rohlíky. Tam slaninu a sýr pokládáme ručně,“ dodává Jan Syrový.

Poměr žitné a pšeničné mouky se mění s dobou

V posledních letech se řada pekařských výrobků předpéká a zamrazuje. „I my jsme museli jít i s tímto, dá se říci, světovým trendem,“ vysvětluje generální ředitel pekáren NOPEK Bohumil Štanglica. „Hluboko zamražené výrobky v celkovém objemu naší produkce jsou ale jen 10 procent. Pečivo pečeme na devadesát stupňů, necháme odpářit a vystydnout, asi půl hodiny až hodinu. Potom pečivo vkládáme do tzv. šokového mrazáku, který má teplotu minus 38 stupňů.“

Čtěte takéNejvětší mlékárnu našeho kraje najdete v Hlinsku

„Stejně tak jako v případě zamrazování, reagujeme i na vzrůstající poptávku po cereálním pečivu. V současné době pečeme okolo 25 druhů chleba. Výroba klasického bochníku chleba klesá, stále častěji do našeho sortimentu zařazujeme chleby speciální, z celozrnné nebo žitné mouky,“ říká Bohumil Štanglica. „ Za poslední tři roky se skutečně poměr pšeničné a žitné mouky obrátil. V 60 procent objemu pečiva zpracováváme žitnou mouku,“ upřesňuje vedoucí provozu hrušovské pekárny Jan Syrový.

Pohled na areál jednoho z největších pekárenských provozů v Hrušové, kde v současné době společnost NOPEK přistavuje další halu

„Ať už jde o žitnou nebo pšeničnou mouku, měsíčně naše provozy spotřebují okolo 750 tun mouky,“ uvádí Bohumil Štanglica, který pokračuje v práci svého otce, zakladatele společnosti Bohumila Štanglici st. Výrobním ředitelem společnosti je Petr Štanglica, obchodním ředitelem Tomáš Štanglica. „I když je v pekárenském průmyslu konkurence a nároky i tlak velkých obchodních řetězců roste, svoji práci se snažíme dělat zodpovědně a také v nemalé míře investujeme do našich provozoven, od počátku firmy jsme do nových technologií a rozvoje investovali přes 200 milionů korun,“ uzavírá generální ředitel společnosti NOPEK Bohumil Štanglica.