Opravené bazény, tribuny i šatny. Koupaliště Cihelna v Pardubicích otevře po dvou letech

21. červen 2024 14:15

V pondělí 1. července po dvou letech oprav otevře pardubické koupaliště Cihelna. Modernizace byla rozsáhlá a nakonec o 15 milionů dražší, než radnice plánovala, stála tak 128 milionů bez DPH. Rozsáhlé opravy byly ale podle vedení města nutné. Plovárna pochází z roku 1960 a poslední větší rekonstrukcí prošla v roce 2000.

Pro návštěvníky jsou připravené především modernizované bazény včetně technického zázemí, dlažeb, obkladů. Mají místo fólie nerezový plech s vyztuženou membránou a okraje pak obložené obklady. Firma taky měnila žebříky, skokanská prkna nebo oplocení čisté zóny.

Co se tobogánů a skluzavek týče, zůstaly původní, jsou ale nově natřené a vyleštěné. Opravená je taky tribuna, sprchy, toalety a převlékací kabiny. Město dalo statisíce korun i na obnovu zeleně.

Zkušební provoz

Pokud se nestane nic opravdu mimořádného, tak by mělo být koupaliště pro návštěvníky otevřeno 1. července. Plovárna má za sebou i řadu kontrol a je plně funkční. Bude ale ve zkušebním provozu. V září se do areálu vrátí firma, aby dokončila zbylé práce.

Na pardubickém koupališti Cihelna opravili také tribuny

„Teď pojedeme ve zkušebním režimu. Už máme nástřel dodatečných úprav pro sezónu 2025. My si to vyladíme během té současné letní sezóny, takže v plné parádě bude otevřeno v sezóně 2025. To neznamená, že v roce 2024 to nebude komfortní, naopak si myslím, že řada lidí si to tam opravdu užije. Veškeré atrakce v bazénové části už fungují – vířivky, tobogány, skokanský bazén, rekreační bazén, plavecký bazén. Věřím, že návštěvníci si užijí parádní léto,“ dodává náměstek primátora Pardubic Jan Hrabal (ANO).

Snížené vstupné, prodej online

Tuto sezónu, kdy je koupaliště ve zkušebním provozu, bude vstupné snížené a jednotné na celý den. V průběhu léta plánuje město zahájit prodej vstupenek online. Radní také teď ještě zvažují, jak to bude do budoucna se vstupem do areálu koupaliště, jestli tam budou turnikety či jiný systém, to je ještě v jednání.

Koupaliště Cihelna je schopno pojmout najednou až 4 tisíce návštěvníků. Provozuje ho městská společnost PAP Pardubice, která se stará i o aquacentrum a koupaliště Sluneční pláž. Na Cihelně pak plánují ještě opravovat třeba gastrozónu, dětské hřiště nebo minigolf.

Spustit audio

Související