Peklák na kole zdoláte v každém věku

8. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bike resort Peklák u České Třebové

Už dříve nabízel českotřebovský Peklák vyžití pro sportovce. V zimě pro lyžaře, v létě třeba pro cyklisty. Od 19. června ale nabízí vyžití i vyznavačům single tracků. „Na trasách, které sjede opravdu každý, je vybudováno nových 15km singletracků,“ říká manažerka rozvojových projektů regionu Renata Šedová.

Jako singletrack se označují jednostopé stezky budované z přírodních materiálů, které si užije i méně zkušený cyklista. Trasa je přichystaná na míru a nemusíte se bát, že vám cestu zkříží klacek, nebo bahno. „Trasy jsou navíc udělané tak, aby je sjely i rodiny s dětmi. Další jsou určené zase pro adrenalinové sjezdaře a vše je značeno.“ Pro méně fyzicky zdatné cyklisty je možnost nechat se na Peklák vyvézt lyžařským vlekem.

Nové zázemí

„Je tam camp, místo, kde si můžete kolo opravit, je tam občerstvení. Areál navíc navazuje na cyklostezky údolím Tiché Orlice a Třebovky, které byly otevřeny už v roce 2010, ale těší se obrovské oblibě. Celý komplex pak nabízí úžasné vyžití všem,“ říká Renata Šedová.

Bike resort Peklák u České Třebové

V sobotu 3. října 2020 bude na Pekláku promo akce, která představí nové možnosti areálu. Určená bude široké veřejnosti. Pod dohledem zkušených instruktorů si každý kdo dorazí, i úplní začátečníci můžou vyzkoušet nové singletracky.

Na Peklák a ještě dál

„Areál v České Třebové je součástí celého systému Singletrack Glacensis, který když vezmeme všechny areály v přilehlém Polsku a v Česku čítá dohromady 250 km singletracků,“ říká Renata Šedová.

Jaké další projekty se podvedlo dotáhnout do konce, a které se můžou stát cílem prázdninových cyklovýletů? Co se chystá dál? Poslechněte si rozhovor s Renatou Šedovou.

Spustit audio

Související