Pořádat Retroměstečko napadlo partu nadšenců u kafe

20. září 2018 08:35
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Retorměstečko 2015

Už popáté čeká Pardubice oblíbená akce Retroměstečko. Vše se odehraje v Kasárnách T. G. Masaryka na pardubickém Skřivánku.

Jak se vlastně před lety tento nápad zrodil? Partu nadšenců to podle jednoho z organizátorů Miroslava Tomana napadlo u šálku kávy. Bylo to prý jen „plknutí“ a ono se to rozjelo a podařilo. Úspěch si tehdy přáli, ale netušili, že se Retroměstečko rozroste do takových rozměrů.

Jeden z organizátorů Retroměstečka Miroslav Toman

Tradičním „předkrmem“ Retroměstečka bude akce u Wonkova mostu. V pátek od 16 hodin se tam lidé můžou podívat a hlavně povozit na obojživelném transportéru PTS-10. Součástí budou i čluny hasičů a záchranářů.

Klasika i nové atrakce

Na letošním ročníku Retroměstečka nebudou chybět léty osvědčené stroje. Přijedou také pyrotechnici Cizinecké policie, hasičské stříkačky, ani ukázka zásahu příslušníku Vězeňské služby ČR. Návštěvníci uvidí i vyprošťování osob z havarovaného vozidla. Program je opravdu bohatý a kompletní informace naleznou lidé na webu Retroměstečka.

Letošní novinka? Železnice

Organizátorům se podařilo v kasárnách vybudovat část kolejí, na které posadí starší posunovou lokomotivu. Od ní bude odjíždět zahradní dráha. Její instalace bude za pomoci jeřábu.

Dopravní podnik posiluje dopravu

V sobotu 22. 9. a v neděli 23. 9. 2018 v době od 8:30 hod. do 17:30 hod. bude DPMP a.s. zajišťovat provoz posilových spojů v trase: U Kapitána - S.K. Neumanna - Nám. Republiky - Třída Míru - Hl. nádraží - 17. listopadu - U Kapitána. Z důvodu uzavírky křižovatky ulic Sukova a Hradecká budou posilové spoje letos vedeny z náměstí Republiky Sukovou třídou, Sladkovského ulicí do zastávky Třída Míru a dále Palackého ulicí na Hlavní nádraží.

autor: nov
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Koronavirus v našem kraji

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.