Pořádat Retroměstečko napadlo partu nadšenců u kafe

20. září 2018 08:35

Už popáté čeká Pardubice oblíbená akce Retroměstečko. Vše se odehraje v Kasárnách T. G. Masaryka na pardubickém Skřivánku.

Jak se vlastně před lety tento nápad zrodil? Partu nadšenců to podle jednoho z organizátorů Miroslava Tomana napadlo u šálku kávy. Bylo to prý jen „plknutí“ a ono se to rozjelo a podařilo. Úspěch si tehdy přáli, ale netušili, že se Retroměstečko rozroste do takových rozměrů.

Jeden z organizátorů Retroměstečka Miroslav Toman

Tradičním „předkrmem“ Retroměstečka bude akce u Wonkova mostu. V pátek od 16 hodin se tam lidé můžou podívat a hlavně povozit na obojživelném transportéru PTS-10. Součástí budou i čluny hasičů a záchranářů.

Klasika i nové atrakce

Na letošním ročníku Retroměstečka nebudou chybět léty osvědčené stroje. Přijedou také pyrotechnici Cizinecké policie, hasičské stříkačky, ani ukázka zásahu příslušníku Vězeňské služby ČR. Návštěvníci uvidí i vyprošťování osob z havarovaného vozidla. Program je opravdu bohatý a kompletní informace naleznou lidé na webu Retroměstečka.

Letošní novinka? Železnice

Organizátorům se podařilo v kasárnách vybudovat část kolejí, na které posadí starší posunovou lokomotivu. Od ní bude odjíždět zahradní dráha. Její instalace bude za pomoci jeřábu.

Dopravní podnik posiluje dopravu

V sobotu 22. 9. a v neděli 23. 9. 2018 v době od 8:30 hod. do 17:30 hod. bude DPMP a.s. zajišťovat provoz posilových spojů v trase: U Kapitána - S.K. Neumanna - Nám. Republiky - Třída Míru - Hl. nádraží - 17. listopadu - U Kapitána. Z důvodu uzavírky křižovatky ulic Sukova a Hradecká budou posilové spoje letos vedeny z náměstí Republiky Sukovou třídou, Sladkovského ulicí do zastávky Třída Míru a dále Palackého ulicí na Hlavní nádraží.

autor: nov
Spustit audio

Související