Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané. Jaké jsou současné svatební trendy?

23. leden 2020

Klasicky bílé svatební šaty už nefrčí. Někteří výrobci čistě bílou dokonce přestali vyrábět. Nevěsty vybírají většinou teplejší odstíny bílé barvy nebo jemně do růžova. Ke každé pleti sedne jiný odstín bílé.

Novinky ve svatební módě pro nevěsty se podle odbornice Miroslavy Zurianové rodí ve Španělsku. Na Svatebním veletrhu v Pardubicích, který se koná 25. a 26. ledna v budově ČSOB pojišťovny, mohou návštěvníci vidět celou kolekci roku 2020.

„Bohužel kvalitu svatební módy kazí dovoz levných šatů z Číny a v poslední době z Ukrajiny,“ říká Zurianová.

svatba

Bez vlečky ani ránu

Už dávno se nenosí obruče a těžké krajky. Trendy se posouvají směrem k pohodlnějšímu nošení. Velkou módou jsou průhledy a průhledné rukávky. Ale i tady je třeba dát pozor na to, aby nevěsta nevypadala vulgárně. Průhledy musí být decentní.

Čtěte také

A co se týká vlečky, ta musí být. Značkoví výrobci podle Miroslavy Zurianové ani neznají termín svatební šaty bez vlečky.

„Výšivky být mohou, krajky také, ale odlehčené. Nic těžkého. Korzety jsou v současnosti zastoupeny sotva dvaceti procenty. Trendy dnes vedou nejen ke kráse, ale také k pohodlnějšímu nošení,“ míní Zurianová.

U ženichů kraluje modrá

Ženich musí vždy ladit k nevěstě, to je pravidlo číslo jedna. A jak je to s barvou obleku? Modrá barva kraluje podle odbornice Miroslavy Zurianové u ženichů ve všech barvách a odstínech.

„Máme ale i stříbrně šedé a černé obleky. Pokud si někdo přeje smoking, klidně mu ho doporučím. Ale z devadesáti procent teď oblékáme ženichy do obleků modrých. K tomu ladí většinou hnědé doplňky, tedy kožený pásek a kožené hnědé boty,“ doplňuje Zurianová.

Spustit audio

Související