Špenátové knedlíky

Potřebujete: 200g bulky kaiserky, starší nakrájené na kostičky, mohou být i rohlíky, ale kaiserka je jemnější, 200 g sekaného špenátu, mraženého, malinko vymačkaného, 1 menší cibule, 1 stroužek česneku, 1 polohrubé mouky, 2 zarovnané čajové lžičky soli, muškátový oříšek, pepř, 2 vejce, případně 100 ml mléka

Postup:
V míse smícháme kostičky kaiserky se špenátem. Cibuli podusíme na kousku másla, pak přidáme česnek, už jen mírně podusíme a dáme k bulkám a špenátu, přidáme mouku, sůl, pepř, malinko muškátového oříšku a vejce a vše dobře promícháme. Můžeme v případě potřeby přidat i mléko, ale směs by měla být sušší. Umíchané těsto dáme odležet do chladna. Nejlepší je udělat si ho ráno a pak jen mokrýma rukama umačkat knedlíky (asi 7 ks) a uvařit v osolené vodě na mírném plameni asi 15 minut. Mohou se podávat samotné, posypané strouhaným parmezánem a polité máslem nebo jako příloha ke kuřeti.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.