Spirálový dort

Potřebujete:25dkg hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 4 vejce, 1 vanilkový cukr, 1,5dcl oleje, 1dcl horké vody, 24dkg moučkového cukru, kakao, dvě šlehačky a dvě hořké čokolády na náplň

Postup:
Dvě hořké čokolády a šlehačky svařit den předem a druhý den ušlehat, můžeme přidat stužovač. Ušleháme čtyři žloutky s vanilkovým cukrem a s 12 dkg moučkového cukru. Poté přidáme olej a horkou vodu, zase se to vyšlehá. Pak přidáme hladkou mouku a přášek do pečiva, zamícháme. Ze čtyř bílků a zbytku cukru ušleháme sníh, poté zamícháme do těsta. Rozdělíme na třetiny. Jednu třetinu těsta obarvíme kakaem. Vymažeme a vysypeme dortovou formu, začínáme dávat těsto od středu formy. Nejprve dáme dvě lžíce světlého těsta a jednu lžíci kakaového a opět dvě světlého a jednu kakaového až do konce. Pečeme na 180 stupňů. Po vyndání dvakrát prokrojíme dort, naplníme připravenou náplní a zbytkem potřeme celý dort.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?