Svěží zeleninové saláty podle pardubických rozhlasáků

Připravili jsme pro vás několik receptů, které v létě bodují u našich rozhlasových kolegů. Vyzkoušejte salát s mangem, bulharský tarator nebo salát ke grilovanému masu!

Salát s mangem podle Honzy Ptáčka

Čtyři suroviny postačí k tomu, abyste si vyrobili osvěžující letní salát. Méně výraznou chuť ledového salátu, avokáda a mozzarelly doslova rozstřelí sladké mango.

Suroviny: ledový salát (případně rukola), avokádo, mango, mozzarella. Dochutíme olivovým olejem, limetovou šťávou, solí a pepřem.

Postup: Všechny tyto suroviny nakrájíme na úhledné větší kousky, smícháme, přidáme trochu olivového oleje a limetové šťávy, dochutíme solí a pepřem. Kdo chce, může ještě posypat piniovými semínky.

Bulharský tarator podle Terezy Brázdové

Bulharský tarator je letní okurková polévka. Ale když se naředí méně, vznikne chutný salát.

Bulharský tarator

Suroviny: základní surovinou je salátová okurka, jogurt řeckého typu nebo zakysaná smetana, vlašské ořechy, česnek, hodně kopru, sůl, pepř, ocet, cukr

Postup: Okurky nastrouháme na hrubém struhadle, ořechy nadrtíme na drobné kousky, přidáme větší množství nakrájeného kopru. Smícháme s jogurtem nebo zakysanou smetanou a dochutíme rozdrceným česnekem, solí, pepřem, octem a cukrem.

Salát ke grilovanému masu podle Pavly Pilařové

Suroviny: Ledový salát, plechovka kukuřice, nať z jarní cibulky, ředkvičky, šlehačka, sůl

Postup: Nakrájený salát smícháme s jemně nakrájenou natí jarní cibulky a ředkvičkami, potom přidáme kukuřici z plechovky. Promícháme s kvalitní smetanou určenou ke šlehání. Pokud si kvůli linii musíme šlehačku odepřít, můžeme nahradit zakysanou smetanou nebo jogurtem.

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...