Tagliatelle s krůtími prsíčky. Tradiční italské dlouhé ploché nudle s masem nakrájeným na nudličky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tagliatelle - tradiční italské dlouhé ploché nudle (ilustrační foto)

Těstoviny jsou bezpochyby nejoblíbenějším jídlem, pokud chcete uvařit rychle a tak, aby si všichni pochutnali. Kromě balíčku těstovin navíc nepotřebujete příliš mnoho dalších surovin. Možná i naopak. A ty netradiční kombinace jsou často nejlepší!

Když se řekne těstoviny, mnoho z vás první napadne červená omáčka. Základ z rajčat je ve spojení s pastou asi nejobvyklejší. Hned poté přijde na řadu omáčka bílá. Krémová konzistence se základem ze smetany, jogurtu nebo čerstvého sýra, doplněná velkou porcí sýra.

Zkuste však dnes tagliatelle s krůtími prsíčky.

Suroviny:
tagliatelle, rajčata krájená, rajčata sušená, 100 g krůtí prsa, olej řepkový, 60 g cibule, česnek, chilli koření, cukr, oregano, tymián sušený, sůl, parmazán

Postup:
Maso nakrájíme na nudličky , osolíme a necháme stát.
Těstoviny uvaříme al dente, scedíme a propláchneme.
V pánvi „nahřejeme“ olej a zprudka v něm opečeme nudličky krůtích prsou.
Přendáme je na talíř, do pánve přidáme cibuli nakrájíme na kostičky a necháme zesklovatět, přidáme česnek, chilli, pokrájená sušená rajčata a společně orestujeme.
Přimícháme rajčata, zalijeme sklenkou vody, přidáme cukr, 2/3 oregána, tymián, osolíme a necháme asi 10 minut pomalu vařit.
Přimícháme maso, prohřejeme a nakonec promícháme s těstovinami a společně prohřejeme.
Přendáme do talíře, pokapeme olejem a posypeme hoblinkami parmezánu se zbylými lístky oregána.

Těstoviny jsou potravinový produkt, který se vyrábí z nekynutého a chemicky nekypřeného těsta. Pocházejí z Itálie. Připravují se zejména z pšenice, pitné vody a přídavných látek k jejich obarvení nebo ochucení. Těstoviny se doporučují vařit v osolené vodě (zhruba jeden litr vody na 100 g těstovin).

Tagliatelle - tradiční italské dlouhé ploché nudle (ilustrační foto)

Rozlišujeme těstoviny vaječné a bezvaječné. Dále se můžeme setkat s těstovinami semolinovými, celozrnnými pšeničnými nebo špaldovými, ječnými nebo žitnými. V obchodech zdravé výživy jsou dnes k dostání také těstoviny z bezlepkové mouky - pohankové, kukuřičné nebo rýžové.

autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.