Tipy na víkend v Pardubickém kraji: Bílá paní na hradě, Porta ve Svitavách nebo retro hračky

4. červenec 2024

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výlety i akce. Projeďte se historickým motoráčkem z Pardubic do Slatiňan, zajděte na strašidelné prohlídky zámku v Letohradě, navštivte novou výstavu v Chrudimi.

V Zemi Keltů v Nasavrkách budou od čtvrtka do soboty Dny řemesel. Vždy od 10 do 18 hodin tam budou řemeslníci zpracovávat železo, vlnu, len a keramickou hlínu. Některé z prací si návštěvníci sami vyzkouší.

Motoráčkem do Slatiňan

Historický motoráček ze sbírky Pardubického spolku historie železniční dopravy slaví 75 let. V pátek se s ním můžete svézt z Pardubic do Slatiňan. Tam se pak můžete navíc projet po vlečkové koleji k bývalému cukrovaru. Jízdní řád je na webu www.motoracek.cz.

Prohlídky s bílou paní

Na zámku v Letohradě budou v pátek noční strašidelné prohlídky. Trasa povede parkem ke strašidelné jeskyni a na zámek. První skupina vyrazí ve 20 hodin a poslední ve 21:40. Na prohlídku se předem objednejte v informačním centru.

Retro hračky

Od pátku můžete v Regionálním muzeu v Chrudimi navštívit novou výstavu. Uvidíte na ní československé hračky z druhé poloviny 20. století. Vernisáž bude ve čtvrtek od 17 hodin.

Šermíři na Košumberku

Na hradě Košumberk budou od pátku do soboty šermíři. Program začne vždy v 10 hodin a potrvá do 17 hodin. Těšit se můžete na rytířský turnaj, historické hry, sokolníka, kata, bubeníky a tanečnice.

Zřícenina hradu Košumberk, pozůstatky hradního jádra

Smetanova Litomyšl: Má vlast

Závěrečný koncert festivalu Smetanova Litomyšl si můžete přijít poslechnout v sobotu. Přímý přenos z Festivalové haly pořadatelé nabídnou v Klášterních zahradách od 18:30. Vstup je zdarma.

Ozvěny svitavské Porty

Na vystoupení vítězů okresního kola soutěžního hudebního festivalu Porta se můžete přijít podívat v neděli do Svitav. Akce bude od 14 hodin v parku Jana Palacha, v případě nepříznivého počasí se přesune do kulturního centra Fabrika. Jako host navíc vystoupí Adéla Bohadlo.

Spustit audio

Související