Tipy na víkend v Pardubickém kraji: Loutkářská Chrudim, letní kino v Pardubicích a koncert na Hedeči

1. červenec 2022

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výlety i akce. Přijďte se seznámit s prací lidových výrobců do Hlinska nebo Trstěnice, poslechněte si koncert v kralickém klášteře nebo zajděte na film do pardubického letního kina Rebel.

Speciální program bude v sobotu v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku. Od 10 do 17 hodin tam návštěvníci uvidí práci lidových výrobců. Řemeslníci tam budou vyrábět krojové součástky, hudební nástroje, zpracovávat vlnu, len a další suroviny. V 11 hodin navíc v areálu začíná vernisáž výstavy Krásná práce.

Řemesla na Mikšíkově statku

Na ruční otesávání trámů, výrobu došků a šindele, pletení košíků a práci na hliněném mlatu se můžete přijít podívat v sobotu na Mikšíkův statek v Trstěnici u Litomyšle. Nejen děti si některá řemesla budou moct i vyzkoušet. Akce potrvá od 9 do 17 hodin.

Čtěte také

Chrudim plná loutek

Tento týden začal festival Loutkářská Chrudim. Až do středy tak po celém městě můžete navštívit nejrůznější představení. Třeba v sobotu bude v Divadle Karla Pippicha k vidění hra Jukebox nebo Siddhartova cesta. Další program najdete na stránkách www.loutkarskachrudim.cz.

Slavnost na Růžovém paloučku

Na připomínku nuceného odchodu českých bratří do exilu po bitvě na Bílé hoře bude v neděli slavnost na Růžovém paloučku u Újezdce nedaleko Litomyšle. Kromě různých projevů se můžete těšit také na hudební vystoupení dechového souboru Moravia Quintet nebo cimbálové muziky Zádruha. Slavnost začíná ve 14 hodin.

Duet v kralickém klášteře

Pěšina na Horu Matky Boží Hedeč

Klášterní hudební slavnosti můžete navštívit v neděli v Králíkách. Od 19 hodin v klášteře na Hedeči vystoupí česká violistka Jitka Hosprová a italský houslista Maurizio Sciarretta. Koncert potrvá zhruba hodinu.

Filmové večery v Pardubicích

Po celé léto můžete zdarma navštívit pardubické letní kino Rebel. Promítání začíná každý den ve 21:30 na pravém břehu Labe v areálu Za vodou. V sobotu tam návštěvníci uvidí akční drama Duna a v neděli film Batman. Program na další dny je na webových stránkách kina.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...