Vepřová kolena na zelí a pivu

Potřebujete: 2 přední vepřová kolena 2-3 větší cibule 1 větší česnek 1/2l černého piva 11/2 sklenice nebo 1kg kysaného zelí 1 lžíce cukru Trochu soli Trochu kmínu

Postup:
Vepřová kolena omyjeme, očistíme, uděláme na nich z obou stran několik hlubokých zářezů. Rozetřený česnek vpravíme do zářezů, kolena osolíme. Cibuli nakrájíme na kostičky, polovinu nasypeme do pekáčku, na to položíme kolena, posypeme solí a kmínem a zbylou polovinu cibule nasypeme navrch. To celé zalijeme pivem, přidáme trochu cukru a necháme v chladu přes noc. Druhý den pečeme v troubě na 160 – 170°C v přikrytém pekáčku zhruba dvě hodiny. Po dvou hodinách odklopíme a ještě 30 minut na 200°C pečeme odkryté. Potom kolena vyndáme, výpek s pivem slijeme zvlášť. Zelí rozložíme do pekáčku, kolena položíme neopečenou stranou navrch na zelí, přilijeme trochu výpeku a dáme opět na 30 minut do trouby na 200°C. Pak vyndáme a konzumujeme.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.