Záhadný opatovický klášter

V Opatovicích nad Labem, v místech, kde kdysi stával středověký klášter, už po něm s jistotou nenajdeme jedinou stopu. Přesto i 600 let po svém zániku, žije – třeba množstvím legend a tajemství, které se s ním pojí.

Neví se s jistotou mnoho o jeho vzniku, ani proč nakonec zcela zmizel z povrchu zemského. Nejslavnější je ale pověst o opatovickém pokladu nedozírné ceny, který dosud nebyl objeven ani zcela objasněn.

Milovníci tajemna zase rádi citují kroniku jednoho z tamních opatů a přátel Karla IV. Neplacha. Ten dlouho před slavným hrabětem Draculou popisuje případy vampyrismu v Čechách. Vydejme se tedy společně po stopách záhad opatovického kláštera.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová