Zapečená cuketa se sýrem, rajčaty a kuřecím masem

Potřebujete: 2 střední cukety 8 rajčat 4 kuřecí řízky nivu balkán eidamský sýr cibuli česnek - tak 6 i více stroužků worchester bazalka sůl pepř olej 1 vejce smetana nabo tatra mléko

Postup:
Na cibulce osmahneme pokrájené kuřecí řízky a prolisovaný česnek do zlatova, přidáme sůl, pepř a worchestr. Dno zapékací mísy vyložíme na kolečka pokrájenou cuketou. Posolíme, přidáme kuřecí směs, poklademe na kolečka nakrájenými rajčaty, posypeme bazalkou a dle velikosti pekáče, vrstvy opakujeme. Sýry promícháme se smetanou, nebo tatra mlékem, popř. přidáme vejce, zamícháme vše dohromady, vrstvy zalejeme a dáme zapéct.

Recept se dá ještě vylepšit. První a poslední vrstva mohou být také nakrájené syrové brambory s cuketou a výše popisovanou směsí s tím, že sýry se nastrouhají a jednotlivé vrstvy se prosypávají. Pak doporučuji jen lehce zalít smetanou a rozšlehaným vejcem.

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...