ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila na Chodské slavnosti a Vavřineckou pouť

14. srpen 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do Domažlic, které je tradičním centrem Chodska a každý rok v létě se zde konají Chodské slavnosti.

Město Domažlice má více než 10 tisíc obyvatel, leží v západních Čechách nedaleko hranic s Německem. Protéká jím řeka Zubřina, má železniční trať a je na něj krásný výhled z nedaleké hory Čerchov. Přesně to byly indicie, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali. V sobotu jsme byli v Domažlicích.

Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu ředitele Městeského kulturního střediska Michala Karoyie, vedoucího infocentra Josefa Babora, o pivovaru mluvila sládková Jana Müllerová, do dudácké muziky nás zasvětil Kaml Jindřich a O Chodsku a chodském muzeum informoval Josef Nejdl. Poslechněte si v záznamu pořadu.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...