Detektivky, historie i sci-fi. Poznejte spisovatele z východních Čech

Kristýna Trpková, autorka detektivních románů nejen z Pardubicka

Je jí dvacet šest, má tři děti a během péče o ně napsala šest knih. Kristýna Trpková pochází z Holic, a právě do tohoto kraje zasadila několik svých románů. Vydala zatím tři z nich a brzy se na pultech objeví ten čtvrtý.

Stvůra, tak se jmenuje první kniha ze série kriminálních případů, které řeší dvojice kriminalistů z Pardubic, Laura Linhartová a Adam Beneš. Z plánované trojdílné minisérie vyšla letos Kristýně Trpkové ještě kniha Vesnice.

Zatímco ve Stvůře se vraždí v Kristýniných rodných Holicích, v knize Vesnice, která je příběhem záhady zmizení tří chlapců, vytvořila obec fiktivní. Nazvala ji Lipová. V obou románech se ale objevují známá místa na Pardubicku a Chrudimsku a místní je tam skutečně poznávají. Na jaře má vyjít Kristýně Trpkové poslední díl této trilogie.

Kromě toho je na pultech knihkupectví také další kniha Kristýny Trpkové, opět detektivka. Jmenuje se Rozsudek smrti a je tentokrát zasazena do pražského prostředí.

V šuplíku má pak mladá spisovatelka ještě další dvě knihy. Všech šest napsala v rychlém sledu za sebou, přestože se do té doby nikdy o nich podobného nepokusila. Bylo to v době, kdy jako matka na rodičovské pečovala o své dvě děti a chystala se na příchod toho třetího.

Kde se vzal ve vášnivé čtenářce detektivek talent stát se jejich úspěšnou autorkou? Poslechněte si.

Spustit audio

Související