Věk: ročník 1969
Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Protože mě příroda obdarovala schopností komunikovat s lidmi a navíc mám – pokud mohu sama sebe posoudit – poměrně optimistickou povahu. Snad to funguje…
Dosavadní kariéra: Pedagogická fakulta mi dala hlavně jazykové a hudební vzdělání. Krásná byla práce s dětmi na Základní umělecké škole. Také působení v soukromém rádiu hned po revoluci pro mě bylo velkým poučením. A jak to v naší profesi bývá, s přibývajícími zkušenostmi jsem si dovolila ucházet se o práci v rozhlase. V tom pardubickém působím od jeho vzniku v roce 2002.
Pracovní náplň: Kromě vysílání jsem autorkou několika rubrik, což osvěžuje mou pracovní náplň. Komu se podaří vystoupat až k hodinám pardubického zámku, sledovat výrobu bonbónu z rakytníku nebo si pravidelně dávat rande s herečkou Pavlínou Filipovskou, či spisovatelkou Irenou Fuchsovou.
Zájmy a záliby: Možná to zní omšele, ale mám to štěstí, že moje práce patří mezi mé velké koníčky. Proto v ní trávím poměrně dost času. Ale ne tolik, abych si neudělala čas na rodinu, přátele a „můj“ les, kam tak ráda chodím.
Všechny články
-
Znáte sirob? Zdravé sladidlo z cukrové řepy je skvělé do buchet i do rajské
Dříve byly cukrovary skoro v každém českém městě. A o cukrovou řepu nebyla nouze. Lidé si z ní běžně připravovali sirob, který třeba přidávali do buchet.
-
Mladí farmáři obdělávají pole ponovu. Tvrdí, že to jde i bez orby
Amálie Vystavělová a Viktor Procházka jsou mladí farmáři, kteří uplatňují své znalosti z farmářské školy u Mnětic na Pardubicku. Jejich cílem je navrátit půdě život.
-
Jak zbavit chalupu vlhkosti? Dostupným řešením je tepelně izolační omítka
Téma sanace vlhkého zdiva je aktuální, a to nejen kvůli nedávným povodním. Lidé se vracejí k chalupaření a právě starší objekty se s vlhkostí potýkají velmi často.
-
Lymfatický systém je křehký jako houba. Platí na něj jemný dotyk. Bolest je na škodu
Když lymfa v těle neproudí tak, jak by měla, tvoří se lymfedémy neboli otoky. Často si za to můžeme sami, protože se málo pohybujeme.
-
Češi milují tatarku. A nejsou líní připravit si ji podle vlastní chuti
Věděli jste, že jsme naprostými favority v pojídání tatarské omáčky? V Evropě nemáme konkurenci. A jak si takovou tatarku připravit?
-
Není všechno zlato, co se třpytí. A platí to i o kamenech. Dejte si pozor na ty falešné
Minerály jsou vzácné i méně vzácné. To nejlepší ze sbírek zkušených mineralogů bude k vidění na Mezinárodní výstavě minerálů.
-
Řez s delším výjezdem zajistí přirozený tvar oka, tvrdí plastický chirurg
Operace horních očních víček se provádí různými způsoby. Doktor Jan Tišer upřednostňuje řez s delším výjezdem, který podle něj zajistí přirozenější tvar oka.
-
Med je jednou z nejčastěji falšovaných potravin na českém trhu. Jak to odhalit pouhým okem?
Jak odhalíte pančovaný med pouhým okem? A který med je lahodnější? Ten český, nebo z jihu Evropy?
-
Slzení v chladném podzimním počasí je normální. Svou roli má i psychika
S příchodem chladného počasí si mnoho z nás stěžuje na nepříjemné slzení ve venkovním prostředí. Například ranní cestu do zaměstnání mohou provázet potoky slz.
-
Máme i loutky, které tančí na vodě, překvapuje Břetislav Oliva z Muzea loutkářských kultur
Loutky patří do života rodiny Břetislava, včetně dcery Julinky. Co všechno můžete najít v muzeu v Chrudimi, které rozhodně stojí za návštěvu?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »