Tři králové pomáhají postavit na nohy úžasné projekty, říká ředitelka Oblastní charity Pardubice

5. leden 2022

Tři králové se vrací do ulic. Sice jich bude kvůli covidu méně, přesto udrží tradici a budou koledovat. Oblastní charita Pardubice má letos v plánu vybudovat nové zázemí pro pečovatelskou službu, mobilní hospic a paliativní ambulanci v Pardubicích. A ředitelka Oblastní charity Pardubice Marie Hubálková doufá, že výtěžek z Tříkrálové sbírky pomůže tyto projekty realizovat.

„Jak populace stárne, zařízení tohoto druhu velmi chybí. Zatím máme paliativní ambulanci v Holicích a naše služby bychom velmi rádi poskytovali i v krajském městě,“ říká ředitelka Oblastní charity v Pardubicích a doplňuje, že část sbírky poputuje také na rozšíření sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

Chcete si vyzkoušet koledování?

Na Tři krále, tedy 6. ledna v podvečer, se můžete přijít informovat na faru vedle kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích.

„Poskytneme vám všechny informace ohledně koledování. Skupinku tvoří jak dospělí, tak děti, může to být otec s dětmi nebo klidně babička s vnoučaty nebo i tři maminky. Bereme každého dobrého a ochotného člověka. Kdokoliv přijde, vyzvedne si zapečetěnou pokladničku a kostým. Domluvíme se, že obejdete svou ulici, v Polabinách klidně třeba i jeden výškový dům. Zveme srdečně, zkušenost je to výborná a děti bývají z koledování nadšené. Budeme na vás na faře čekat,“ láká ke koledování koordinátor Tříkrálové sbírky Miloš Lášek.

Koncert v kostele svatého Bartoloměje

Slavnostní začátek Tříkrálové sbírky bude online, a to ve čtvrtek v 9:30 na Youtube kanálu Oblastní charity Pardubice. Pokud koledníky nepotkáte, můžete peníze vhodit do statických kasiček, které jsou rozmístěny po celém krajském městě Pardubice i v přilehlých obcích. Jednotlivá místa najdete na webových stránkách Oblastní charity Pardubice.

Pokud si budete chtít vychutnat Tříkrálový koncert, můžete zajít v neděli 9. ledna od 16 hodin do kostela svatého Bartoloměje, kde své umění předvede varhaník – profesor Jiří Kuchválek. Přijďte buď přímo do kostela, nebo si otevřete počítač a najděte si živý přenos koncertu na Youtube.

Spustit audio

Související