V Pardubicích začne oprava ulice Na Spravedlnosti, práce potrvají do konce října

26. únor 2021

Dlouho připravovaná rekonstrukce pardubické ulice Na Spravedlnosti začne už 1. března.  V ulici je sídlo Policie ČR, velká poliklinika a hlavně tam v poslední vzniklo několik nových bytových domů. Oprava potrvá osm měsíců.

„Tahle ulice je ve špatném stavu, protože se na ní podepsaly všechny stavby, které tady byly v minulosti prováděny,“ říká náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).

Čtěte také

Nedávno už v ulici vodárny dodělaly chybějící kanalizaci, teď přijdou na řadu viditelné části. „To znamená komunikace, chodníky, přibydou zastávky pro MHD, které tady schází. Takže to bude asi velká novinka pro obsluhu polikliniky,“ dodal Kvaš.

Autobusy  MHD budou po opravě projíždět od ulice 17. listopadu k ulici na S. K. Neumanna. V celé délce ulice bude rychlost omezená na 30 km v hodině. Přibyde i devadesát nových parkovacích míst, starosta pátého městského obvodu Jiří Rejda (ANO) ale připouští, že pro místní bude následujících osm měsíců kvůli stavbě náročných.

Nové parkování a semafory

„Bude to komplikované a náročné pro občany, protože se to týká ulice v celé délce. Ale bude tam navýšení mnoha parkovacích míst, protože je tam problém s parkováním. Parkování v lokalitě se zlepší, bude to na úkor chodníkové části, která je tam teď zbytečně široká,“ řekl Rejda.

Po skončení rekonstrukce by měl být provoz plynulejší, i proto, že úsek od Rokycanovy ulice po S. K. Neumanna bude nově obousměrný, a budou i další změny v organizaci dopravy.

Část ulice Na Spravedlnosti je vydlážděná kostkami a plná výmolů

„Světelná signalizace na S. K. Neumanna, Na Spravedlnosti a přibyde světelná signalizace Pichlova, S. K. Neumanna, která by měla vylepšit situaci na S. K. Neumanna,“ říká Petr Kvaš.

Stavební práce potrvají od začátku března do konce října, a to v šesti etapách, dvě z nich se ale týkají úprav křižovatek. V době oprav bude průjezdná vždy jen část ulice a pro dopravní obslužnost a rezidenty budou vyznačené objízdné trasy. V některých fázích se třeba lidé nedostanou autem až k poliklinice.

Oprava ulice na spravedlnosti by měla skončit v říjnu a bude stát 50 milionů korun.

Spustit audio

Související