Západ slunce na Zelené bráně, skřítci v Mázhausu. V Pardubicích se v létě nudit nebudete

18. červen 2020

Pokud jste romanticky založení, vyšlápněte si na Zelenou bránu. O prázdninách bude výjimečně přístupná až do 22 hodin. Navíc je teď předbraní  čerstvě vymalované a první návštěvníci tam mohou vidět zbrusu novou výstavu, kterou připravili studenti Střední školy cestovního ruchu a grafického designu.

Po stopách Viléma z Pernštejna

Každou druhou sobotu v měsících červenci a srpnu pořádá Informační centrum Pardubice komentované prohlídky, kde se můžete dozvědět mnoho zajímavého. „Připravené jsou tři okruhy. Stezka Viléma z Pernštejna, pardubický Slavín a Pardubicemi po stopách Silver A,“ říká Michaela Vápeníková.

Stezka Viléma z Pernštejna
Průvodce vám představí nejdůležitější pamětihodnosti historického centra města, jehož vývoj je spojený hlavně se šlechtickým rodem Pernštejnů.  

Čtěte také

Pardubický Slavín
Na Centrálním hřbitově Pardubice se seznámíte s osobnostmi města a jejich osudy.

Pardubicemi po stopách Silver A
Vydejte se po stopách hrdinů protinacistického odboje. Poznáte  tragický osud Alfréda Bartoše, velitele výsadku Silver A.

Víly a skřítci v podzemí Mázhausu

Pardubický Mázhaus na Pernštýnském náměstí poskytuje zázemí pro děti. V historickém podzemí si připomenou české lidové svátky a zvyky. Výstavu v Šatlavě pod Mázhausem připravily pardubické výtvarnice Andrea Sokolová a Hanka Iličová. A aby se děti nenudily, mohou si zahrát na víly a skřítky. Třeba už tento víkend, kdy meteorologové předpovídají déšť.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.