Máslové sušenky

Máslové sušenky si můžete ze čtyř surovin připravit doma, jsou úžasně křehké, sladké tak akorát a hrozně dobré!

Suroviny:

275 g hladké mouky
200 g změklého másla
60 g moučkového cukru
1 sáček vanilkového cukru

Postup:

Na vále zpracujeme všechny suroviny v hladké těsto (pokud se příliš drobí, přidejte trochu teplé vody). Z těsta uděláme válečky, které zabalíme do potravinářské fólie a dáme do ledničky ideálně přes noc, ale s těstem se dá pracovat i za kratší dobu.

Válečky nakrájíme na plátky silné asi 5 mm a pokládáme na plech vyložený pečicím papírem ne příliš natěsno u sebe, při pečení se trochu rozjedou.

Můžeme vytvořit vroubkování vtlačením vidličky. Pečeme asi 10 minut na 180°C, jakmile začnou zlátnout, z trouby vyndáme, chvilku necháme odpočinout a stáhneme z plechu. V uzavřené dóze vydrží několik dní.

Související

  • Povidlové taštičky s praženou strouhankou

    Talíř povidlových taštiček posypaných opraženou strouhankou připomíná prázdniny u babičky nebo léto na chalupě. Vyzkoušejte bramborové těsto podle našeho receptu.

  • Švestkový koláč s mákem

    Švestky a mák v koláči z kynutého těsta, to je léty prověřená kombinace. Pokud se vám na zahradě letos taky urodilo, vyzkoušejte tenhle recept.

  • Nepečený dort se zakysanou smetanou

    Smetanový dort s čerstvým ovocem je jedno z klasických letních potěšení. Díky tomuto receptu si léto budete moci připomenout i ve chvílích, kdy nemáte čerstvé ovoce...

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.