Máslové sušenky

Máslové sušenky si můžete ze čtyř surovin připravit doma, jsou úžasně křehké, sladké tak akorát a hrozně dobré! Dají se připravit i jako vánoční cukroví.

Ingredience
 • 275 g hladké mouky
 • 200 g změklého másla
 • 60 g moučkového cukru
 • 1 sáček vanilkového cukru

Na vále zpracujeme všechny suroviny v hladké těsto (pokud se příliš drobí, přidejte trochu teplé vody). Z těsta uděláme válečky, které zabalíme do potravinářské fólie a dáme do ledničky ideálně přes noc, ale s těstem se dá pracovat i za kratší dobu.

Válečky nakrájíme na plátky silné asi 5 mm a pokládáme na plech vyložený pečicím papírem ne příliš natěsno u sebe, při pečení se trochu rozjedou.

Můžeme vytvořit vroubkování vtlačením vidličky. Pečeme asi 10 minut na 180°C, jakmile začnou zlátnout, z trouby vyndáme, chvilku necháme odpočinout a stáhneme z plechu. V uzavřené dóze vydrží několik dní.

Související

 • Povidlové taštičky s praženou strouhankou

  Talíř povidlových taštiček posypaných opraženou strouhankou připomíná prázdniny u babičky nebo léto na chalupě. Vyzkoušejte bramborové těsto podle našeho receptu.

 • Švestkový koláč s mákem

  Švestky a mák v koláči z kynutého těsta, to je léty prověřená kombinace. Pokud se vám na zahradě letos taky urodilo, vyzkoušejte tenhle recept.

 • Nepečený dort se zakysanou smetanou

  Smetanový dort s čerstvým ovocem je jedno z klasických letních potěšení. Díky tomuto receptu si léto budete moci připomenout i ve chvílích, kdy nemáte čerstvé ovoce...

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser