Masarykovo cukroví

Prý ho měl rád prezident Masaryk. Ověřit to neumíme, každopádně nám chutná moc.

Ingredience
 • 170 g lískových ořechů
 • 300 g hladké mouky
 • 200 g másla
 • 100 g cukru moučka
 • 1 žloutek

Postup:
Lískové ořechy dáme do trouby vyhřáté na 200°C asi na pět minut, poté přesypeme do utěrky a promneme, tím zbavíme ořechy slupek. Zalijeme horkou vodou a necháme změknout.

Masarykovo cukroví

Mezitím připravíme těsto: smícháme mouku a cukr, přidáme na kostky nakrájené změklé máslo a žloutek a vypracujeme.

Do hotového těsta přidáme nasekané ořechy, dobře rukama prohněteme a utvoříme válečky o průměru asi5 cm. Dáme do lednice nejlépe přes noc a pak válečky nakrájíme na plátky o síle asi půl centimetru. Poklademe na pečicí papír a dáme do trouby vyhřáté na 180°C, pečeme do růžova a ještě horké obalíme v moučkovém cukru.

autor: posluchačka Českého rozhlasu

Související

 • Linecké cukroví

  Linecké a vanilkové rohlíčky jsou klasikou, která na Vánoce nechybí snad na žádném stole. Recept na linecké máte jistě svůj, my doporučujeme doplnit o citrónový krém.

 • Vynikající nepečené cukroví, které zvládne každý

  I takový recept nám poskytly majitelka pekárny ve Vysokém Mýtě Jiřina Duchoslavová a zkušená cukrářka Pavla Horáčková. V Radioporadně jsme se i pobavili na téma Vyp...

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...