Piškotové těsto (hrnková metoda)

Výborné piškotové těsto můžete upéct i bez složitých postupů a bez šlehání bílků. Vezměte si k ruce vařečku a hrnek, nic víc k přípravě těsta potřebovat nebudete!

Potřebujete:
2 hrnky polohrubé mouky,
1 hrnek cukru,
½ hrnku mléka,
½ hrnku oleje,
1 vejce,
1 žloutek,
1 prášek do pečiva

Postup:
Všechny suroviny smícháme. Těsto nalijeme na plech a můžeme přidat ovoce kromě jahod a malin. Maliny a jahody dáváme až na upečený piškot. Po upečení můžeme nalít navrch piškotu želatinu.

Směsí potřeme vychladlý piškot
autor: posluchačka Českého rozhlasu

Související

  • Jak si udělat lahodný krém do dortu? Známe jednoduché triky

    Šlehačkové, čokoládové nebo pudinkové krémy? Vyberte si to, co máte nejraději. Jsou to všechno stejné kalorické bomby, takže je opravdu nejlepší řídit se chutí.

  • Nepečený dort se zakysanou smetanou

    Smetanový dort s čerstvým ovocem je jedno z klasických letních potěšení. Díky tomuto receptu si léto budete moci připomenout i ve chvílích, kdy nemáte čerstvé ovoce...

  • Větrníky s jahodami

    Odpalované těsto bývá pro mnoho začínajících kuchařek strašákem. Vyzkoušejte větrníky podle našeho receptu a přesvědčte se, že příprava není tak složitá.

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.