Stěhování zažehnáno. Pardubický festival vína bude i přes rekonstrukci znovu na zámku

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Festival vína v Pardubicích

Milovníci vína se těší na předposlední srpnový pátek a sobotu. To jsou dny, kdy si svého nápoje užijí opravdu dost. Festival doprovodí populární Pardubická vinařská noc.

„Úplně na začátku byla myšlenka pana Bujnocha, který přišel s tím, že by chtěl udělat vinařský hotel a oslovil naši agenturu, abychom společně uspořádali festival vína. Když si uvědomíme, že to bylo v minulém století, musíme si říct, že už to je nějaký pátek,“ vzpomíná organizátor 22. ročníku akce Jiří Lejhanec.

Zámek dodá šarm

Celá akce není jenom o konzumaci, ale měla by mít ráz noblesy. „Zámek nám připadal jako nejlepší varianta. Je navíc v centru města v docházkové vzdálenosti. Letos jsme ale kvůli rekonstrukci zámku celý rok počítali s tím, že může nastat situace, kdy tam nakonec nebudeme moci být. Připravovali jsme několik variant.“

Návštěvníci se díky opravám podívají na zajímavá místa. „Vystavovatele jsme rozdělili do čtyř sektorů. Budou na rondelu, na cestě k němu, v parkánu s gastrokoutkem a na velkém nádvoří. Začínáme v pátek 23. srpna odpoledne, večer bude Pardubická vinařská noc. S festivalem pokračujeme taky v sobotu. Hrát k tomu bude cimbálová muzika,“ popisuje Lejhanec.

Tradiční součástí festivalu je opět soutěž vín. „Vzorků letos bylo přes 330. Udělili jsme snad nejvíc zlatých medailí. Moravská vína tedy jdou nahoru, protože byla zastoupená nejvíc. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 států.“

Spustit audio
autor: Jakub Malý

Odebírat podcast

Související