Tipy na víkend v Pardubickém kraji: MČR ve šplhu v Pardubicích nebo výstava Světové Vánoce v Poličce

16. listopad 2023

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výstavy i akce. Přijďte si poslechnout koncert středních škol do pardubické radnice, zajděte na výstavu Bejvávalo dobře na zámek v Hrochově Týnci nebo ochutnejte jabkance v České Třebové.

Ve čtvrtek v Lanškrouně začal multižánrový festival Lathife. Až do soboty se můžete přijít podívat na různá divadelní představení. Festival nabídne klasické činohry, pantomimu, japonskou frašku, interaktivní divadlo a mnoho dalšího. Vystoupení budou na místním zámku nebo v Multifunkčním centru LArt. Na všechna představení je dobrovolné vstupné.

Mistrovství v obchodním centru

V obchodním centru Palác Pardubice bude v sobotu Mistrovství České republiky ve šplhu na laně. Zájemci můžou přijít podpořit ženy a muže v různých věkových kategoriích. Nejmladší odstartují v 11 hodin, dorostenci, dorostenky a ženy ve 13 hodin a muži v 15 hodin.

Jabkance, policajt i rotunda

Na jabkancovou pouť můžete vyrazit v sobotu do České Třebové. Prodej jabkanců začne v 8 hodin před chalupou U Kostelíčka. Od 14 hodin se pak můžete těšit na hlášení policajta a jabkancové umělce. V rotundě svaté Kateřiny budou navíc od 9 do 17 hodin komentované prohlídky.

Výroba jabkanců

Koncert na radnici

Sametovou revoluci si můžete připomenout v pátek v Pardubicích. Studenti pardubické konzervatoře a dalších středních škol totiž v rámci akce Festival svobody připravili speciální koncert. Začne v 18 hodin v sále radnice.

Vyrobte si máslo

Na zámku v Hrochově Týnci o víkendu otevřou výstavu Bejvávalo dobře. Vernisáž je naplánovaná na sobotu od 14 hodin. Návštěvníci se můžou těšit na komentované prohlídky i výrobu másla. Výstava bude otevřená každé pondělí, čtvrtek a sobotu až do 30. prosince.

Nalaďte se na Vánoce

V neděli v Poličce začíná výstava Světové Vánoce. Dozvíte se na ní, jak se tyto svátky slaví jinde ve světě. Na vernisáži od 16 hodin uslyšíte zahraniční koledy v podání dívčího pěveckého sboru Juliettes a budete si moct vyrobit skandinávské papírové ozdoby. Výstava potrvá až do ledna.

Mše s kytarou

Slavnostního poděkování za svobodu a demokracii se můžete zúčastnit v neděli na Hoře Matky Boží u Králík. V kostele Nanebevzetí Panny Marie bude od 15 hodin děkovná mše svatá s kytarovým doprovodem. Pořadatelé vítají každého, kdo se bude chtít přidat s vlastním hudebním nástrojem.

Spustit audio

Související