Galetka s jahodami a rebarborou

Až začne dozrávat ovoce a nebudete vědět co s rybízem, jahodami, rebarborou nebo višněmi, zkuste je zpracovat do galetky. Třeba jahody s rebarborou v křupavém sladkém těstě, to je skvělá kombinace.

Na 4 koláčky o průměru 14 cm:

200 g hladké mouky
100 g studeného másla
50 g moučkového cukru
1 žloutek
špetka soli
2 lžíce ledové vody

Na náplň:

250 g čerstvých jahod nebo jiného ovoce
třtinový cukr podle kyselosti ovoce

Mouku, cukr a špetku soli promícháme, přidáme nakrájené studené máslo a žloutek, studenou vodu (nebo mléko) a zpracujeme v těsto, které zabalíme do potravinářské fólie a dáme do lednice alespoň na 30 minut chladit.

Poté troubu rozpálíme na 180°C, těsto rozdělíme na 4 díly a rozválíme asi na 3 mm vysoký plát, snažíme se o kulatý tvar, případně na těsto přiklopíme talířek a objedeme nožem. Přeneseme na plech vyložený pečicím papírem.

Ovoce nakrájíme, smícháme s třtinovým cukrem a plníme – necháme asi 3 cm od krajů. Okraje zvedneme, přimáčkneme a dáme péct asi na 40 minut, až galetky začnou zlátnout. Podáváme posypané moučkovým cukrem.

Související

  • Tvarohový nanuk

    Hodí se v tomhle počasí něco víc, než bazén a zmrzlina? Udělejte si vlastní tvarohový nanuk, příprava zabere sotva pár minut.

  • Povidlové taštičky s praženou strouhankou

    Talíř povidlových taštiček posypaných opraženou strouhankou připomíná prázdniny u babičky nebo léto na chalupě. Vyzkoušejte bramborové těsto podle našeho receptu.

  • Pavlova

    Sněhová pusinka, křupavá a uvnitř vláčná, zdobená šlehačkou a ovocem, se v puse úplně rozplyne. Lehká jako sukně baletky Anny Pavlovy, po které má jméno.