Pesto z medvědího česneku

Medvědí česnek, sytě zelené lístky, které se objevují ještě dříve, než rozkvetou stromy, se v posledních letech těší čím dál větší oblibě. Připravit z něj můžete výborné pesto na topinku nebo těstoviny. Sezóna medvědího česneku je tady!

Ingredience
 • svazek medvědího česneku
 • piniové oříšky nebo kešu
 • 4 lžíce olivového oleje
 • 30 g parmazánu
 • sůl

Sezóna bylinky začíná na přelomu února a března a vrcholí v dubnu. Najdete ho na vlhkých zastíněných částech lesa a v okolí potoka. Sbírejte listy, cibulku nechte v zemi. Pozor, ať si ho nespletete s konvalinkou, pokud jste na pochybách, promněte list v prstech a česneková vůně vás ujistí.

Medvědí česnek

Medvědí česnek omyjte, vložte do mixéru s oříšky, zalijte trochou oleje a postupně přidávejte zbývající olej. Nakonec přidejte nastrouhaný parmazán a dochuťte solí. Dejte do skleničky, zalijte podle potřeby olejem a skladujte v lednici.

Související

 • Sýrový quiche

  Ideální společník na piknik s přáteli nebo skvělá lehká večeře. Základem je křehké těsto, které si naplníte podle Vaší chuti - slanina, čedar, cibule nebo špenát?

 • Pomazánka z pečených paprik

  Pomazánka z tvarohu s kouřovou chutí pečených paprik - skvělá k letní večeři nebo namazaná na plátek bagety bude výborná k vínu.

 • Vaříme na chalupě: Vyzkoušejte tři rychlé recepty

  Když jedeme na chalupu, chatu nebo pod stan, nechceme trávit čas dlouhým vařením. Když se pustíte do těchto receptů, nezašpiníte moc nádobí a oběd bude na stole raz dva.

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?