Šárka Kuchtová
Připravuji pořad Východočeské výlety. Hledám pěkná místa a zajímavé lidi.
Věk: ročník 1974
Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Z pragmatických důvodů: obraz rozptyluje, ti co jen poslouchají, jinak naslouchají. Na rozdíl od televizní práce je rozhlas mnohem intimnější záležitost.
Dosavadní kariéra: Zpravodajství České televize, nezávislá novinářka, koordinátorka humanitární a rozvojové pomoci pro společnost Člověk v tísni.
Zájmy a záliby: Hledání velkých příběhů a jejich vyprávění, ať už svým čtyřem dětem nebo tomu, kdo je ochoten naslouchat. Hledám v jednom starém domě, na cestách a v knihách.
Všechny články
-
Zmizelé židovské příběhy
Žili mezi námi, byli to naši sousedé, spolužáci, přátelé. Druhou světovou válku jich přežilo tak málo, že k obnově židovských obcí už v mnoha městech nemohlo dojít.
-
Seriál: Když padaly bomby na Pardubice
Před osmdesáti lety zažily Pardubice jednu z nejtragičtějších událostí historie. Při leteckém náletu zahynulo během několika minut 213 lidí a dalších 300 bylo zraněno.
-
Stateční v odboji: příběhy druhé světové války
Přinášíme Vám příběhy pěšáků odboje.
-
Konec války v Náchodě. Ve většině měst se už slavilo, na Náchodsku ale stále ještě zněla střelba
Konec války na severu Východních Čech byl jiný díky hranici s Německou říší. Na cestě z protektorátu nebylo žádné území Sudet, byla to jediná přímá cesta do Německa.
-
Výlet po stopách pardubických Židů
Předválečná židovská obec v Pardubicích nebyla velká, ale byla pevně vetkaná do městské společnosti. Druhou světovou válkou a holokaustem se všechno změnilo.
-
Pardubičky jsou spíše staré než malé
Pardubičky jsou místem nejstaršího osídlení dnešních Pardubic, lidé zde stavěli svá obydlí už na přelomu 12. a 13. století.
-
Kde se vzala a kam se poděla pardubická Karanténa
C. k. válečná nemocnice, známá jako Karanténa, byla městem ve městě pro 10 tisíc vojáků. Ve skutečnosti ale nevíme, kolik nemocných a zraněných jejími baráky prošlo.
-
Zdravotník Bárta žije mezi pardubickou kavárnou a keňskou nemocnicí
Příběh Aleše Bárty by vydal na několik životů, pracoval jako medik, zemědělec a kavárník. Pomáhal na Srí Lance po tsunami, v Keni otevřel nemocnici a v Pardubicích kavárnu.
-
Hradecké letiště v srpnu 1968. Okupanti to neměli lehké, nikdo s nimi nechtěl nic mít
Jedno z prvních míst, které 21. srpna 1968 obsadili okupanti, bylo hradecké letiště. Jeho provoz Sověti a Poláci zcela ochromili. Personál však s okupanty nechtěl nic mít.
-
S rybí šifrou po hrázích rybníků
Naučná stezka Pernštejnskými rybníky začíná a končí v Neratově. Vede po hrázích nových i starých rybníků a dozvíte se na ní zajímavosti o rybách i rybničním hospodaření.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »