Špaldové tyčinky z pivního těsta

Potřebujete: 500 gramů hladké celozrnné špaldové mouky 150 gramů rostlinného tuku 300 ml nepasterovaného piva, mořská sůl, mák, nebo sezam na posypání.

Postup:
Z výše uvedených surovin uhněteme těsto a tvoříme tyčinky. Můžeme také vyválet placku a vykrajovat tvary formičkami. Pečeme při mírné teplotě 150 - 160 stupňů asi 15 minut.

Související

  • Pomazánka z pečených paprik

    Pomazánka z tvarohu s kouřovou chutí pečených paprik - skvělá k letní večeři nebo namazaná na plátek bagety bude výborná k vínu.

  • Sýrový quiche

    Ideální společník na piknik s přáteli nebo skvělá lehká večeře. Základem je křehké těsto, které si naplníte podle Vaší chuti - slanina, čedar, cibule nebo špenát?

  • Pesto z medvědího česneku

    Medvědí česnek, sytě zelené lístky, které se objevují ještě dříve, než rozkvetou stromy, se v posledních letech těší čím dál větší oblibě. Vyzkoušejte ho do pesta.

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.